Dziś w Warszawie odbyła się Europejska Konwencja Platformy Obywatelskiej, zatwierdzająca nasze listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przemówienia premiera Donalda Tuska miałem okazję wysłuchać w towarzystwie marszałka Stefana Niesiołowskiego i lidera listy lubelskiej, europosła Michała Kamińskiego. Gościem specjalnym naszego spotkania był lider kijowskiego Majdanu, Witalij Kliczko, który w imieniu swej partii – UDAR – podpisał porozumienie o politycznej współpracy z Platformą Obywatelską. 
.....

Dziś, w Grodzisku Wielkopolskim, odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego Wielkopolan Cup, z udziałem kilkudziesięciu par tanecznych z całej Polski. Imprezę – we wspaniałym stylu – poprowadziła, znana z Tańca z Gwiazdami, Iwona Pavlovic.
.....

Dziś, wraz z czwórką kolegów i koleżanek Senatorów, miałem zaszczyt – w gmachu wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – miałem zaszczyt otworzyć wielkopolski finał konkursu dla młodzieży „25 lat Senatu RP”. Na tym etapie rywalizacji wzięło w nim udział 24 uczestników, którzy zadziwili zebranych swą ogromną wiedzą o historii i funkcjonowaniu naszej Izby. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!
.....

Dziś miałem okazję obserwować kolejne zwycięstwo Wolsztyniaka. Tym razem nasi szczypiorniści zdeklasowali swoich gości – piłkarzy bydgoskiego AZSu – 32:21. Serdecznie gratuluję!
.....

Dziś dzień ukraiński. Najpierw – wraz z posłem Killionem Munyamą – konferencja prasowa w biurze poselsko-senatorskim w Grodzisku Wielkopolskim, informująca o podjętej przez Klub Parlamentarny PO akcji zbiórki darów rzeczowych i pieniężnych dla Ukrainy, a pod wieczór Msza święta u poznańskich Dominikanów w intencji tego kraju i jego mieszkańców.
.....

Dziś naprawdę pracowity senatorski dzień w powiecie wolsztyńskim. Najpierw Kopanica. Tu obchody 95 rocznicy walk o tę miejscowość w Powstaniu Wielkopolskim. Rozpoczęła je Msza święta w kościele parafialnym z podniosłą homilią księdza Wojciecha Szałaty. Następnie przemarsz do świetlicy wiejskiej, gdzie – po oficjalnych wystąpieniach zaproszonych gości – odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów miejscowej szkoły. Kopanickie obchody zakończyło odznaczenie par obchodzących jubileusz 50-lecia małżeństwa, którego dokonali przedstawiciele wojewody i marszałka wielkopolskiego.
 
Następnie nowa Tuchorza. Tutaj uroczyste otwarcie ostatniej już w gminie Siedlec – wybudowanej przy wsparciu unijnej dotacji – świetlicy wiejskiej.
 
Na koniec Wolsztyn. I tutaj pewne zwycięstwo szczypiornistów Wolsztyniaka nad MKS Poznań 29:27.
.....

Dziś, w Wolsztynie, uczestniczyłem w odsłonięciu pomnika powstańca wielkopolskiego. Staraniem władz miasta stanął on na przepięknym, wolsztyńskim rynku. W swoim wystąpieniu podkreśliłem, że chociaż dziś troska o Polskę jest troską o jej rozwój, a nie walką z bronią w ręku, to tylko znajomość własnej historii pozwoli nam właściwie zabiegać o rozwój naszej Ojczyzny. 
.....

Dziś w Obornikach uczestniczyłem w niezwykłej uroczystości. Ksiądz proboszcz Zbigniew Urny, z tutejszej parafii Miłosierdzia Bożego, obchodził 60-tą rocznicę urodzin. Najpierw była Msza święta odprawiona przez czcigodnego jubilata, potem życzenia, składane przez przedstawicieli władz miasta i licznych grup parafialnych, a w końcu – przyjęcie podczas którego wszyscy mogli zostawić swój ślad na nietypowym, humorystycznym prezencie przygotowanym dla księdza Zbigniewa.
.....

Dziś znów mecz Wolsztyniaka. Tym razem – co jest pewnym zaskoczeniem – w zaciętym do ostatnich sekund meczu, nasi pokonali wągrowiecką Nielbę 24:23.
.....

Dziś, na zaproszenie pana Sławomira Górnego, wicestarosty grodziskiego, wziąłem udział w spotkaniu z Klubem Motocyklowym z Wielichowa. Rozmawialiśmy o planowanym wyjeździe członków klubu do Katynia i tegorocznym pikniku motorowym. Spotkanie zakończyło wspólne, rodzinne zdjęcie.
.....

Strona 1 z 18 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 101 828  ,